105 bin metrekarelik doğa harikası üzerine kurulu olan, 50’den fazla branşta spor yapma imkânı ile profesyonel sporcu takımlar için benzersiz bir deneyim sunan Gloria Sports Arena’da, olimpiyat ve dünya şampiyonu Güney Afrikalı yüzücü Chad Le Clos, yılın üçte birini burada geçirerek, yarışmalara hazırlanıyor.

Sunduğu ayrıcalıklı konfor, Sporcu Sağlığı Performans Merkezi, Kapladığı alan, yeme-ime hizmeti ve 50’den fazla branşta spor yapma imkânı ile Avrupa’da ve Türkiye’de ilk olan, Antalya Belek’te 2015 yılında kapılarını açan spor oteli Gloria Sports Arena (GSA) yerli ve yabancı sporculara benzersiz bir deneyim yaşatıyor.

Bugüne kadar GSA’yı kamp merkezi olarak tercih eden, içlerinde İsveçli yüzücü Sarah Sjöström, milli sporcu Ramil Guliyev gibi sporcularında olduğu 49 sporcu ve 7 takım Olimpiyatlar, Avrupa ve Dünya Şampiyonaları’nda toplam 74 madalya almıştır. Açıldığı 2015 yılından itibaren ise 91 Ülkeden 10.000 den fazla misafir ağırlayan tesis, uluslararası basının da ilgi odağı oluyor.

Olimpiyat ve Dünya Şampiyonu yüzücü Chad Le Clos

Yaklaşık yılın üçte birinde, Energy Standart takımı ile beraber GSA’da kamp yapan Olimpiyat ve Dünya Şampiyonu yüzücü Chad Le Clos, İngiltere’nin önde gelen yayın kuruşlarından Nisan ayında BBC World’e verdiği röportajda GSA’dan övgüyle bahsetti.

 

“GSA’nın eğitimime katkısı çok büyük”

İlk olarak 14 Mayıs 2017’de GSA’ya gelen ve aynı yıl 75 gününü GSA’da geçiren 25 yaşındaki yüzücü, GSA ile ilgili şunları söyledi: “GSA dünya standartlarında hizmetlerin sunulduğu çok profesyonel kamp merkezi. Ve takımla birlikte çalışabilecek en güzel sportif tesislerden biri. Burada, farklı ülkelerden gelen büyük bir aile gibi beraber çalışma olanağı bulmam, eğitimim ve gelişimimdeki dinamiklere pozitif anlamda çok büyük etkisi oluyor.

 

Kariyerinin en önemli kararlarından birini alıp ülkesinden ve ailesinden ayrıldıktan sonra tüm hayatını sportif gelişimine ve branşında daha üst seviyelere gelmeyi adayan, bunun için yılın büyük bir kısmını, yarışmalara hazırlanmak ve antrenman yapmak amacıyla GSA’da geçiren Güney Afrikalı yüzücü kamp için Haziran 2018’de tekrar GSA’ya gelmesi bekleniyor.

Yorum Yap